Back Forum New

Pożyczka pod zastaw nieruchomości - podstawowe informacji i warunki udzielenia

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość nową ofertą na polskim rynku ofert kredytowych. Jednakże w swojej własnej budowie przypomina już świetnie nam znane kredyty bankowe udzielane przez zwyczajne banki. Wypada jednakże wskazać na parę istotnych rozbieżności.

Pierwsza z nich to podmiot, który jest w stanie udzielić sumy wnioskowanej pożyczki. Jeżeli przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Przeważnie jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Analiza historii kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki pragnąc podtrzymać wydolną politykę kredytową są zobligowane do badania i sprawdzenia osób, które są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mają, przynajmniej statystyczne podstawy aby domniemywać, że dług będzie obsługiwany w sposób odpowiedni.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na trochę odrębnych regułach. Pożyczkodawca nie ma bowiem opcji weryfikacji potencjalnej osoby zainteresowanej uzyskaniem pożyczki. Nie dzierży dostępu do BIK innymi słowy do głównego narzędzia jakim dysponują  bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym wymagane jest używanie adekwatnych gwarancji spłaty pożyczki
[url=http://podzastaw.org]Pożyczki pod zastaw nieruchomości - Podzastaw.org[/url] [url=http://chmandraf3.blog.wox.cc/entry33.html]blog[/url]

Back Forum